جدیدترین اخبار

هنر تلاوت قرآن در سایت تنغیم، پایگاه جهانی قرآنیان

دانلود تلاوت های مسابقات بین المللی مالزی

اختصاصی تنغیم / با سلام و عرض ادب . همانطور که مستحضرید در مسابقات بین المللی مالزی ، نتیجه ای غیر قابل باور رقم خورد و نماینده شایسته کشورمان از کسب رتبه نخست این مسابقات بازماند . در این مطلب قصد داریم تلاوت متسابقین حائز رتبه را تقدیم شما عزیزان کنیم تا خود به خوبی در جریان جند و چون این نتایج غیر واقعی قرار بگیرید...

حامد ولی‌زاده خلخالی، قاری کشورمان در این دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با کسب 87.67 امتیاز در بخش قرائت پنجم شد. درهر دو بخش قرائت و حفظ قرآن کریم نمایندگان منتخب مالزی به عنوان نفرات برگزیده انتخاب شدند.
بر اساس اعلام هیئت داوران این دوره ازمسابقات در بخش قرائت «احمد تیرمیزی بن علی» از مالزی با کسب 93.30 امتیاز در جایگاه نخست قرار گرفت، «محمت بیلیر» از ترکیه با کسب 89.21 امتیاز در جایگاه دوم ایستاد و «احسان نزولا ضمری» از اندونزی با کسب 88.72 امتیاز نفرسوم شد؛ همچنین «محمد عبدالامین» نیز با 87.80 امتیاز در رتبه چهارم قرار گرفت.
در بخش حفظ نیز«محمد ارشاد بن عبدالله» از مالزی، «عبدالله محمد الخیری» از عربستان و «عبدالحامد سلیم حامد ابو شریعه» از قطر به ترتیب در جایگاه اول تا سوم قرار گرفتند.

نحوه امتیازدهی هیئت داوران در بخش حفظ و قرائت قرآن کریم به شرح زیر صورت گرفت؛ در بخش حفظ قرآن کریم؛ حفظ  55 امتیاز، تجوید و فصاحت 35 امتیاز و صوت و ادا و ترنم 10 امتیازو در بخش قرائت؛ تجوید 40 امتیاز، ترنم 25 امتیاز، فصاحت 20 امتیاز و صوت 15 امتیاز.
اعضای هیئت داوران این دوره از مسابقات از کشورهای مالزی (چهار تن)، مصر (دوتن) و از کشورهای مغرب، اردن، برونئی، عربستان سعودی، لبنان، قطر، اندونزی و تایلند (یک نفر) به ریاست «عثمان بن مصطفی» رئیس سازمان توسعه اسلامی مالزی(جاکیم) بودند.
همچنین مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات با اجرای سرودهای مذهبی و تواشیح توسط گروه‌های مالایی و گروه منتخبی از قاریان شرکت‌کننده دراین دوره از مسابقات آغاز شد و در ادامه این آیین با قرائت بیانیه هیئت داوران توسط نماینده هیئت داوران و اهدای جوایز نقدی و نشان و لوح شرکت در مسابقات توسط پادشاه مالزی به برگزیدگان به کار خود پایان داد.

دانلود تلاوت احمد تیرمیزی بن علی - نفر اول

دانلود تلاوت محمت بیلیر - نفر دوم

دانلود تلاوت احسان نزولا ضمری - نفر سوم

دانلود تلاوت محمد عبدالامین - نفر چهارم

دانلود تلاوت حامد ولیزاده - نفر پنجم

دیدگاه‌ها   

 
+1 #4 صادق دانشفر 1393-04-04 14:15
با سلام
نفر اول با توجه به جو مسابقات خوب تلاوت کرده بود. ولی نفرات بعدی ضعیف بودند. باید حداقل مقام دومی را به ایران می دادند.
البته امسال در مسابقات بین المللی ایران هم شرکت کننذگان خارجی از نتایج ناراضی بودند و اکثرا معتقد بودند به شرکت کننده ایران در رشته قرائت باید رتبه دوم داده می شد. و می گفتند تلاوت اقای فردی در مرحله نهایی خوب نبوده است و باید دوم می شد.
نقل قول کردن
 
 
+1 #3 علی حسن پور 1393-04-02 12:49
هیچی نمیگم فقط میگم حتما حتما حتما حتما برین این لینک رو ببینین.
هدیه ما استاد ولیزاده...

http://qariha.blogfa.com/post/64

http://qariha.blogfa.com/
نقل قول کردن
 
 
+1 #2 علیرضا 1393-04-02 09:15
حامد جان دوستت دارم
کور بشه چشم وهابی های بی دین که چشم دیدن قاری شیعه اثنی عشری را ندارند
نقل قول کردن
 
 
+1 #1 مجید شعیبی 1393-04-01 15:15
با سلام خدمت دوستان
درباره تلاوتها و نحوه داوری ها حتما اساتید ایرانی و بقیه کشورها بحث خواهند کرد.به نظر من مسئله مهم این است که آیین نامه کشور مالزی ضعیف است و طبیعی هم هست که داوری طبق این آیین نامه هم ضعیف خواهد بود.نحوه انتخاب داوران از کشورهای مختلف هم قابل بحث است.حداقل باید یک نفر از ایران در بین داوران باشد.
تلاوت حاج حامد عالی بود و طبق اعلام نظر استاد ابوالقاسمی ۱۰۰ درصد اون چیزی باید اجرا می شد شد: اجرا شد انچه باید می شد. و برای من(و احتمالا شما) همین مهم است.امیدوارم که دوست عزیزم حاج حامد ولیزاده همچنان با طراوت و زیبا و با انرژی تلاوت کند و فعالیتهای دیگرش رو هم به سلامت ادامه دهد.
دوستان اگر این صفحه رو مطالعه فرمایند می تونند در مدار باشند و بفهمند که جریان چیست!

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930331000565

شک ندارم که اگر همین تلاوتها در مسابقات ایران اجرا می شدند حاج حامد با اختلاف اول بود.

نفر سوم و چهارم که خیلی ضعیف خونده اند.
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید