11 آذر 1394 ساعت 06:54
مطالب تصادفی

وب سایت تنغیم در تلگرام

اخبار قرآنی
2015-04-14 21:24:35

 با عرض سلام وادب حضور علاقمندان کلام وحی و هنر تلاوت قصد داریم تا رویکرد جدیدی را مشارکت بازدید کنندگان محترم سایت تنغیم آغاز کنیم . با توجه به فراگیر بودن شبکه فضای مجازی و دسترسی آسان عزیزان علاقمند به تلاوت ها ، قصد داریم ازین به بعد تلاوتها، ابتهالات، تواشیح و مدیحه های دینی ارسالی دوستان از استان های مختلف را بر روی سایت قرار دهیم . لذا از قرآنیان سراسر کشور خواهشمندیم در صورت تمایل ، با عضویت در گروه تنغیم بر روی نرم افزار ارتباطی تلگرام ، فایلهای قرآنی خود را جهت درج در سایت از این طریق ارسال نمایند.

روایت حمید شاکرنژاد از فاجعه منا

اخبار قرآنی
2015-09-26 06:28:09

پلیس سعودی مسیر حرکت جمعیت را بسته بود/ از همان ابتدای مسیر ازدحام ایجاد شده بود/ حمید شاکرنژاد قاری ایرانی درباره مشاهدات عینی خود از فاجعه منا گفت: وقتی رسیدم به جلو ازدحام ، دیدم که مسیر توسط پلیس عربستان بسته شده و به زائران می‌گفت که جلو نیایید و می گفت که سعی کنید به عقب برگردید.

دو تلاوت از شیخ مسلم

مجموعه قاریان مصری
2015-05-10 19:04:17

اختصاصی تنغیم / استاد شیخ عنتر سعید مسلم  در سال 1936 در روستای العمة شهر قطور واقع در استان الغربية مصر به دنیا آمد و در سال 2002 دعوت حق را لبیک گفت .وی در یک سالگی بینایی خود را به علت سکونت خانوده اش در روستا و فقدان سواد و دسترسی به پزشک از دست داده است .ایشان در هفت سالگی، به مدرسه ابتدایی الازهر رفت. مدارس دینی الازهر دراکثر شهرهای مصر دائر است و دانش آموزان در این مدارس، علاوه بر دروس معمول، امور دینی و قرآنی را نیز می آموزند. و زمانی می توانند اين مرحله را پشت سر بگذارند که قرآن را به صورت کامل حفظ کنند و احکام تجويد را به صورت دقيق فرا بگيرند.

3 تلاوت سوره بلد شحات

مجموعه قاریان مصری
2015-07-22 09:36:30

اختصاصی تنغیم/ «هنگامى كه اين قارى مطرح جهان اسلام، وارد راديو شد؛ اگرچه قاريان بزرگ و معروفى در عرصۀ تلاوت مصر، وجود داشتند، خيلى زود توانست به شهرت و معروفيّت، دست يابد. در سال ١٩٨۴ م يك روز پيش از اذان صبح، هنگامى كه در مراسم «قرآن الفجر» ، مشغول تلاوت سورۀ فاطر بود،

داور عربستانی قاریان ایرانی را کافر خواند

مصاحبه
2014-04-22 10:18:55

نماینده کشورمان در مسابقات بین‌المللی کشور کویت با اشاره به رفتار بد و ناشایست کویتی‌ها با نمایندگان ایران گفت: داور عربستانی ما را رافضی خواند و از بین این همه مسابقه‌دهنده فقط از ما در فرودگاه انگشت‌نگاری کردند.

گزارش پایانی از اختتامیه مسابقات بین المللی

اخبار مسابقات
2015-05-22 17:35:56

سی و دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران عصر امروز، اول خردادماه طی مراسمی باشکوه به کار خود پایان داد.

شیخ مصطفی اسماعیل روی بالکن

گالری
2015-04-10 08:39:41

تصاویری نادر از شیخ مصطفی اسماعیل

مصاحبه حاج علی خشنود

مصاحبه
2015-08-31 05:57:56

قاری قرآن کریم با بیان اهداف قاریان قرآن از شرکت در مسابقات گفت: اگر نگاه رسانه‌ در پخش تلاوت قاریان خوشخوان عادلانه باشد و مسئولان شرایط تلاوت در محافل را برای همه فراهم کنند شاید بسیاری از قراء در مسابقات شرکت نکنند.

مسابقات بین‌المللی قرآن جایزه کویت

اخبار مسابقات
2015-01-11 06:56:34

 ششمین دوره مسابقات بین‌المللی حفظ، قرائت و تجوید جایزه کویت، فرودین‌ماه ۹۴ در کویت برگزار می‌شود.به گزارش تنغیم ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن حفظ، قرائت و تجوید جایزه کویت، فروردین‌ماه سال 94 در کویت برگزار می‌شود.این مسابقات علاوه بر رشته‌های مختلف حفظ، قرائت و تجوید، در رشته «برترین طرح فنی خدمت به قرآن» نیز برگزار می‌شود که مبتکران می‌توانند، جدیدترین طرح فنی خود در زمینه خدمت به قرآن را در این مسابقات ارائه دهند.

گلایه استاد ابوالقاسمی از یک سؤال کلیشه‌ای

اخبار قرآنی
2015-05-25 14:22:09

 یکی از داوران مسابقات بین‌المللی قرآن با بیان اینکه قاریان ایرانی گناهی نکرده‌اند که قوی هستند و هر سال رتبه اول این مسابقات را به دست می‌آورند ،‌ گفت :‌ در این دوره، پدیده خاصی را ندیدم ؛ چرا که کشورها نماینده‌های قوی اعزام نکردند.

آموزش مقامات به صورت آوایی

آموزش مقامات
2015-07-31 18:38:51

اختصاصی تنغیم / آموزش نغمات قرآنی را می توانید با دانلود این فایل دریافت فرمایید .

طنطاوی و نعینع تحت پیگرد قانونی !!

اخبار قرآنی
2014-06-02 15:23:42

 

  رئیس اتحادیه قاریان مصر از تحت پیگرد قرارگرفتن قاریان مصری که بدون مجوز این اتحادیه! به ایران و عراق سفر کرده‌اند، خبر داد. استاد احمد احمد نعینع و شیخ طه محمد نعمانی در رأس قاریانی هستند که به ایران سفر کرده‌اند و شیخ محمد طنطاوی و شیخ یاسر عبدالباسط عبدالصمد(پسر مرحوم عبدالباسط عبدالصمد) نیز از قاریانی هستند که به عراق سفر کرده‌اند.

فضیلت و اعمال مشترکه ماه شعبان

مقاله فرهنگی
2015-05-19 17:59:36

فضیلت ماه شعبان
شعبان ماه بسیار شریفى است و به حضرت سید انبیاء صَلَّى اللهِ عَلِیهِ وَ آله منسوب است و آن حضرت این ماه را روزه مى‌گرفت و به ماه رمضان وصل مى‌كرد و مى‌فرمود شعبان، ماه من است هر كه یك روز از ماه مرا روزه بگیرد بهشت برای او واجب می‌شود و از حضرت صادق علیه السلام روایت شده است كه چون ماه شعبان فرا می‌رسید امام زین العابدین علیه السلام اصحاب خود را جمع مى‌نمود و مى‌فرمود اى اصحاب من مى‌دانید این چه ماهى است؟
این ماه شعبان است و حضرت رسول صلى الله علیه و آله مى‌فرمود شعبان ماه من است پس در این ماه براى جلب محبت پیغمبر خود و براى تقرّب به سوى پروردگار خود روزه بدارید. به حقّ آن خدایى كه جان علىّ بن الحسین به دست قدرت اوست سوگند یاد مى‌كنم كه از پدرم حسین بن على علیهماالسلام شنیدم كه فرمود شنیدم از امیرالمؤمنین علیه السلام كه هر كه روزه بگیرد در ماه شعبان براى جلب محبّت پیغمبر خدا و تقرّب به سوى خدا؛ خداوند او را دوست می‌دارد و در روز قیامت كرامت خود را نصیب او می‌گرداند و بهشت را براى او واجب می‌کند.
شیخ از صفوان جمال روایت كرده كه گفت :
حضرت صادق علیه السلام به من فرمود كسانى را كه در اطراف تو هستند را بر روزه گرفتن در ماه شعبان ترغیب کن. گفتم فدایت شوم مگر در فضیلت آن چیزى هست؟ فرمود: بله همانا كه رسول خدا صلى الله علیه و آله هر گاه هلال ماه شعبان را مى‌دید به مُنادیى امر مى‌فرمود كه در مدینه ندا مى‌كرد: اى اهل مدینه من رسولم از جانب رسول خدا صلى الله علیه و آله به سوى شما.
ایشان مى‌فرماید آگاه باشید همانا شعبان ماه من است پس خدا رحمت كند كسى را كه یارى كند مرا بر ماه من یعنى روزه در آن ماه روزه بگیرد.
سپس از حضرت صادق علیه السلام و ایشان از امیرالمؤمنین علیه السلام نقل کرد که مى‌فرمود:
از زمانى كه شنیدم منادى رسول خدا صلى الله علیه و آله ندا كرد در ماه شعبان، ترک نشد از من روزه شعبان و ترک نخواهد شد از من تا مدتى كه حیات دارم ان شاء الله تعالى.
سپس مى‌فرمود كه روزه دو ماه شعبان و رمضان توبه و مغفرت از خدا است.
اعمال مشتركه ماه شعبان
1 - مناجات شعبانيه ، مناجات معروفى است و اهلش به خاطر آن با ماه شعبان ماءنوس شده و به همين جهت منتظر و مشتاق اين ماه هستند. سزاوار است كه اين مناجات در تمام ماه خوانده شود.
2 - از اعمال مهم در اين ماه ، روزه است ؛ به اندازه اى كه با حال انسان مناسب باشد. امام صادق (عليه السلام ) فرمود:
((كسى كه روز اول ماه را روزه بگيرد، حتما وارد بهشت مى شود و كسى كه دو روز را روزه بگيرد، خداوند در هر شب و روزى (به چشم رحمت ) به او مى نگرد و در بهشت نيز به اين نگاه ادامه مى دهد؛ كسى كه سه روز روزه بگيرد، با خداوند در عرش و بهشت او ديدار مى كند.))
همچنین روایت شده كه در هر روز پنجشنبه ماه شعبان آسمان‌ها را زینت مى‌كنند. پس ملائكه عرض مى‌كنند خداوندا بیامرز روزه‌داران این روز را و دعاى ایشان را مستجاب گردان و در روایت نبوى آمده است كه هر كه روز دوشنبه و پنجشنبه شعبان را روزه بگیرد حقّ‌تعالى بیست حاجت از حوائج دنیا و بیست حاجت از حاجت‌هاى آخرت او را برآورد.
3 - در هر روز از شعبان در هنگام ظهر و در شب نیمه آن صلوات هر روز شعبان که از امام سجاد علیه‌السلام روایت شده، خوانده شود که به شرح ذیل است :
اَللّهُمََّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ و َآلِ مُحَمَّدٍ شَجَرَةِ النُّبُوَّةِ وَ مَوْضِعِ الرِّسالَةِ وَ مُخْتَلَفِ الْمَلاَّئِكَةِ وَ مَعْدِنِ الْعِلْمِ وَ اَهْلِ بَیْتِ الْوَحْىِ. اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ و َآلِ مُحَمَّدٍ الْفُلْكِ الْجارِیَةِ فِى اللُّجَجِ الْغامِرَةِ یَامَنُ مَنْ رَكِبَها وَ یَغْرَقُ مَنْ تَرَكَهَا الْمُتَقَدِّمُ لَهُمْ مارِقٌ وَالْمُتَاَخِّرُ عَنْهُمْ زاهِقٌ وَاللاّزِمُ لَهُمْ لاحِقٌ.
اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ الْكَهْفِ الْحَصینِ وَ غِیاثِ الْمُضْطَرِّ الْمُسْتَكینِ وَ مَلْجَاءِ الْهارِبینَ وَ عِصْمَةِ الْمُعْتَصِمینَ. اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ صَلوةً كَثیرَةً تَكُونُ لَهُمْ رِضاً وَ لِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ اَداَّءً وَ قَضاَّءً بِحَوْلٍ مِنْكَ وَ قُوَّةٍ یا رَبَّ الْعالَمینَ.
اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ الطَّیِّبینَ الاْبْرارِ الاْخْیارِ الَّذینَ اَوْجَبْتَ حُقُوقَهُمْ وَ فَرَضْتَ طاعَتَهُمْ وَ وِلایَتَهُمْ. اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَاعْمُرْ قَلْبى بِطاعَتِكَ وَلا تُخْزِنى بِمَعْصِیَتِكَ وَارْزُقْنى مُواساةَ مَنْ قَتَّرْتَ عَلَیْهِ مِنْ رِزْقِكَ بِما وَسَّعْتَ عَلَىَّ مِنْ فَضْلِكَ وَ نَشَرْتَ عَلَىَّ مِنْ عَدْلِكَ وَ اَحْیَیْتَنى تَحْتَ ظِلِّكَ وَ هذا شَهْرُ نَبِیِّكَ سَیِّدِ رُسُلِكَ شَعْبانُ الَّذى حَفَفْتَهُ مِنْكَ بِالرَّحْمَةِ وَالرِّضْوانِ الَّذى كانَ رَسُولُ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَ آلِه وَ سَلَّمَ یَدْاَبُ فى صِیامِهِ وَ قِیامِهِ فى لَیالیهِ وَ اَیّامِهِ بُخُوعاً لَكَ فى اِكْرامِهِ وَاِعْظامِهِ اِلى مَحَلِّ حِمامِهِ.
اَللّهُمَّ فَاَعِنّا عَلَى الاِْسْتِنانِ بِسُنَّتِهِ فیهِ وَ نَیْلِ الشَّفاعَةِ لَدَیْهِ اَللّهُمَّ وَاجْعَلْهُ لى شَفیعاً مُشَفَّعاً وَ طَریقاً اِلَیْكَ مَهیَعاً وَاجْعَلْنى لَهُ مُتَّبِعاً حَتّى اَلْقاكَ یَوْمَ الْقِیمَةِ عَنّى راضِیاً وَ عَنْ ذُنُوبى غاضِیاً قَدْ اَوْجَبْتَ لى مِنْكَ الرَّحْمَةَ وَالرِّضْوانَ وَ اَنْزَلْتَنى دارَ الْقَرارِ وَ مَحَلَّ الاْخْیارِ .
4 - هر روز هفتاد مرتبه ذکر «اَسْتَغْفِرُاللهَ وَ اَسْئَلُهُ التَّوْبَةَ» گفته شود و همچنین در این ماه صلوات بسیار فرستاده شود .
5 - از اعمال مهم اين ماه ، عمل كردن به روايت اميرالمؤ منين (عليه السلام ) است كه فرمودند:
((در هر پنج شنبه از ماه شعبان ، آسمانها زينت شده و آنگاه فرشتگان عرض مى كنند: خداى ما! روزه داران شعبان را ببخش و بيامرز و دعايشان را اجابت فرما!))
بنابراين كسى كه دو ركعت نماز به جا آورد كه در هر ركعت سوره فاتحه را يك بار و توحيد را صد بار بخواند و بعد از سلام دادن ، صد بار نيز صلوات بفرستد، خداوند تمام خواسته هاى دينى و دنيايى او را برآورده مى فرمايد و كسى كه يك روز از آن را روزه بگيرد، خداوند بدن او را بر آتش حرام مى كند.
6- هر روز هفتاد مرتبه ذکر « اَسْتَغْفِرُاللهَ الَّذى لا اِلهَ اِلاّ هُوَ الرَّحْمنُ الرَّحیمُ الْحَىُّ الْقَیّوُمُ وَ اَتُوبُ اِلَیْهِ» گفته شود. و در بعضى روایات "الْحَىُّ الْقَیُّومُ" پیش از "الرَّحْمنُ الرَّحیمُ" است و عمل به هر دو خوبست و از روایات استفاده مى‌شود كه بهترین دعاها و ذكرها در این ماه استغفار است و هر كس هر روز در این ماه هفتاد مرتبه استغفار كند مثل آن است كه هفتاد هزار مرتبه در ماه‌هاى دیگر استغفار كند.
7- صدقه دادن در این ماه اگرچه به اندازه نصف دانه خرمایى باشد، خوب است و خداوند بدن صدقه دهنده را بر آتش جهنم حرام می‌کند.
از حضرت صادق علیه السلام نقل شده است كه آن حضرت در باب فضیلت روزه رجب فرمود چرا غافلید از روزه شعبان؟ راوى عرض كرد یابن رسول الله چه ثوابی دارد كسى كه یك روز از شعبان را روزه بگیرد؟
حضرت فرمود به خدا قسم بهشت ثواب اوست.
عرض كرد یابن رسول الله بهترین اعمال در این ماه چیست؟ فرمود: صدقه دادن و استغفار . هر كس  در ماه شعبان صدقه دهد، خداوند آن صدقه را رشد دهد همچنان كه یكى از شما شتر تازه متولد شده‌ای را تربیت مى‌كند تا آن كه در روز قیامت به صدقه دهنده برسد در حالتى كه به اندازه كوه اُحُد شده باشد.
8- در کل این ماه هزار بار ذکر « لا اِلهَ اِلا اللهُ وَلا نَعْبُدُ اِلاّ اِیّاهُ مُخْلِصینَ لَهُ الدّینَ وَ لَوُ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ » را كه ثواب بسیار دارد؛ گفته شود.
از جمله آن كه عبادت هزار ساله در نامه عملش نوشته شود.
منبع : پایگاه اطلاع رسانی موسسه جهانی سبطین

از تلاوتم راضی ام/ممنون دعای خیرتان هستم

اخبار مسابقات
2014-06-17 17:02:43

 

اختصاصی تنغیم/حاج حامد ولی زاده پس از انجام تلاوت خود در مسابقات بین المللی مالزی گفت : خدا را شاکرم که توانستم با توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار (علیهم السلام) یک تلاوت خوب و فنی را ارائه دهم .

آموزش مقامات با صدای استاد سبزعلی

آموزش مقامات
2014-04-25 16:20:40

 اختصاصی تنغیم / در این بخش آموزش مقامات موسیقایی مورد استفاده در تلاوت قرآن را با صدای استاد محمدحسین سبزعلی تقدیم شما عزیزان خواهیم کرد .این فایلها به صورت استدیویی و به روش ترتیل تلاوت شده است .

سوره زمر استاد طوسی

مجموعه قاریان ایرانی
2015-03-30 19:27:09

اختصاصی تنغیم / در بین قاریان ایرانی یکی از اساتیدی که تلاوت های وی همواره مورد توجه قاریان و عامه مردم بوده است تلاوت های شیخ سعید طوسی است . طنین زیبای صدای وی و همچنین استفاده از ملودی های گوش نواز از عوامل ماندگار بودن تلاوت های ایشان است . در این پست قصد داریم تلاوتی کوتاه را با صدای استاد طوسی که در سال 87 اجرا شده است را تقدیم شما عزیزان کنیم .

9 قطعه تلاوت در مقام صبا زمزم

آموزش مقامات
2014-04-23 09:21:33
اختصاصی تنغیم / در این بخش قطعاتی با مقام صبا زمزم تقدیم خواهیم کرد . توضیح اینکه مقام صبا و مقام صبا زمزم در تمامی درجات به جز درجه اول و دوم با هم مشترک هستند . فاصله دوم و سوم مقام صبا زمزم از فواصل نیم پرده و پرده تشکیل شده است ولی درجه دوم و سوم مقام صبا هر دو فاصله کرون (سه چهارم پرده) هستند .

1 - دانلود قطعه آموزشی مقام صبا زمزم - استاد بسیونی

2 - دانلود قطعه آموزشی مقام صبا زمزم - استاد رفعت

3 - دانلود قطعه آموزشی مقام صبا زمزم - استاد رفعت

4 - دانلود قطعه آموزشی مقام صبا زمزم - استاد رفعت

5 - دانلود قطعه آموزشی مقام صبا زمزم - استاد رفعت

6 - دانلود قطعه آموزشی مقام صبا زمزم - استاد رفعت

7 - دانلود قطعه آموزشی مقام صبا زمزم - استاد رفعت

8 - دانلود قطعه آموزشی مقام صبا زمزم - استاد محمود رمضان

9 - دانلود قطعه آموزشی مقام صبا زمزم - استاد محمود رمضان

 

 

 

 

 

 

تواشیح فارسی در مدح امام رضا (ع)

تواشیح
2015-08-24 15:31:55

اختصاصی تنغیم / در این بخش قطعه مدیحه ای در مدح و منقبت امام رضا (ع) تقدیم شما عزیزان خواهد شد.

تلاوت سوره نساء شیخ صیاد

مجموعه قاریان مصری
2015-03-15 16:05:00

اختصاصی تنغیم / تلاوت های استاد ضعبان عبدالعزیز صیاد همواره حس و حال خوبی دارد و بسیار روان است . یک بار از استاد ابوالقاسمی شنیدم که برای تقویت حس در تلاوت ، می گفتند به تلاوتهای شیخ صیاد بیشتر گوش دهید . لذا در این پست تک تلاوت سوره نساء که جزو تسجیلات نادر تازه منتشر شده توسط رادیو قرآن مصز است را تقدیم دوستان عزیز می کنیم . ضمنا زندگینامه این استاد خوش صدا به قلم شیخ سید جاسم موسوی در ادامه مطلب جهت شناخت بیشتر استاد صیاد قابل دسترس خواهد بود .

با خواندن این سوره حاجت روا شوید

مقالات قرآنی
2015-06-07 08:41:24

در فضیلت این سوره از حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم نقل شده: هر کس سوره «یس» را قرائت کند مانند آن است که ده بار قرآن را ختم کرده.
باشگاه خبرنگاران: یس، و نام های دیگرش «عزیزه؛ معمّه(شامل شونده)، مدافعه قاضیه(دفع کننده برآورده) سی و ششمین سوره قرآن است که مکی و دارای 83 آیه است. از رسول گرامی اسلام روایت شده قرائت کننده این سوره نزد خداوند شریف خوانده می شود و این سوره برای قاری خود شفاعت می کند.

استانها

آمار بازدیدکنندگان
Today342
Total246708

اعلام جوایز جشنواره مدرسه عشق

 چهارمین جشنواره سراسری مدرسه عشق بسیججوایز چهارمین جشنواره ملی و سراسری تولیدات فرهنگی هنری مدرسه عشق تعیین شد .

به گزارش تنغیم به نقل از «نسیم» ، احمد مداحی دبیر اجرایی این جشنواره با تاکید بر هدایت فرهنگ و افکار عمومی با حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی، اهداف جشنواره مدرسه عشق را برشمرد.
این مسئول اجرایی در سازمان بسیج در گفت‌وگوی خود، ضمن تشریح محورها و موضوعات جشنواره، به شیوه دریافت آثار، میزان استقبال و جوایز برگزیدگان اشاره کرد.
محورهای متنوع‌ترین جشنواره کشور
احمد مداحی، دبیر اجرایی جشنواره مدرسه عشق با تشریح 6 بخش مختلف این جشنواره گفت: امسال در بخش «هنرهای تصویری و نمایشی» که شامل فیلم مستند، فیلم داستانی، فیلمنامه نویسی، تئاتر، فیلم کوتاه موبایلی و طرح فیلم، «بخش هنرهای تجسمی» شامل خط، نقاشی و خط نقاشی، پوستر و تراکت، عکس، طراحی گرافیک، کاریکاتور، تندیس و اینفوگرافی، «بخش نشر» شامل نشریات، کتاب، رسانه های دیجتیال، ایده پردازی روش های ترویج کتابخوانی، «بخش موسیقی و سرود» شامل سرود، آواها و موسیقی انقلابی، تواشیح، ابتهال و همخوانی، فتوکلیپ و نماهنگ، تیزر و مداحی، «بخش پویانمایی و بازی های رایانه ای» شامل نرم افزارهای چند رسانه ای، بازی های رایانه ای، پونمایی و ایده و فیلمنامه پویانمایی، «بخش نوآوری و ابتکارات» شامل طراحی های سن و دکور مراسم و فضاسازی ابتکاری، تابلوهای اعلانات، مراسم های مناسبتی با ایده های نو، ایده های نو برگزار می شود.
وی در ادامه ضمن تشریح شیوه های شرکت در جشنواره گفت: علاقه مندان می توانند به 3 روش در این جشنواره شرکت کنند که بهترین روش آن ارسال آثار به سایت مرکزی جشنواره به آدرس www.madreseheshgh.ir است؛ چرا که از این طریق، بسیجیان می توانند در تمام مراحل جشنواره اثر خود را ردیابی کنند.
مداحی افزود: شرکت‌کنندگان می توانند آثار خود را به پایگاه های های مقاومت خود و همچنین به آدرس پستی جشنواره به شماره 1583988133 ارسال کنند.
دبیر اجرایی جشنواره ادامه داد: در صورت نیاز جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر در مورد جشنواره با اداره هنرهای تجسمی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین، با شماره تلفن ۸۷۵۵۱۳۱۲-0۲۱، دورنگار: ۸۸۳۲۲۹۲۷ و شماره تماس نماینده دبیرخانه مرکزی جشنواره مدرسه عشق (09105941040 اداره تجسمی) ارتباط برقرار نمایند.
100 سکه طلا در انتظار برگزیدگان
مداحی با توجه به استقبال 34 هزار اثر در سال گذشته، خاطرنشان کرد: جشنواره «مدرسه عشق» از سال 1391 به صورت سالانه برگزار شده است و در تمامی دوره ها استقبال بسیجیان گرامی چشمگیر بوده است. از طرفی تنوع بالای جشنواره به غنای آن افزوده است.
وی با اشاره به اهدای 100 سکه طلا در روز اختتامیه گفت: برای آثار برگزیده در بخش های مختلف سکه بهار آزادی و به ترتیب برای نفرات دوم و سوم، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی در نظر گرفته ایم؛ البته جایزه ویژه سفر عتبات عالیات نیز برای برگزیده بخش نورآوری و ابتکارات در نظر گرفته شده است.
دبیر اجرایی جشنواره مدرسه عشق افزود: مهلت ارسال آثار تا اوخر آبان است. و پس از داوری، اختتامیه جشنواره در نیمه دوم دی ماه برگزار می شود.
استفاده از هنر برای شناساندن انقلاب
احمد مداحی، دبیر اجرایی جشنواره «مدرسه عشق» گفت: این جشنواره عنوانش را از پیام امام به دانشجویان گرفته و با هدف حمایت ازآثار میلیونی بچه های بسیجی راه افتاده است. بسیجیان در پایگاه های مختلف دارای استعدادهای هنری و فرهنگی هستند که این جشنواره برای معرفی و حمایت از آنها کلید شکل گرفته است.
وی با اشاره به «هدایت فرهنگ و افکار عمومی با حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی و فضاسازی تبلیغی به‌عنوان یکی از مأموریت‌های اساسی سازمان بسیج مستضعفین» ادامه داد: بر این اساس سازمان بسیج توجه و اهتمام ویژه‌ای به ساماندهی، کیفی سازی و هدفمند کردن تولیدات و محصولات فرهنگی معمول داشته و با تدوین سیاست‌ها و ضوابط در جهت هدایت فعالیت‌های فرهنگی هنری به‌سوی تولیدات فاخر، متنوع و جذاب چه ازلحاظ هنری و چه ازلحاظ محتوایی اقدام نموده است.
مداحی افزود: بسیجیان باید از ابزار و زبان هنر و فرهنگ به شناساندن ارزش ها و حقایق انقلاب اسلامی به ملت و دنیا بپردازد.
وی در پایان تاکید کرد: این جشنواره برای تقویت، شناسایی و هویت بخشی به آثار فرهنگی و هنری ۴۰ هزار پایگاه مقاومت بسیج در سراسر کشور برگزار می شود.

کرمانشاه میزبان سی و هشتمین مسابقات سراسری قرآن

کرمانشاه میزبان سی و هشتمین مسابقات سراسری قرآن

اختصاصی تنغیم / طبق اخبار رسیده سی‌‌و‌ هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سی‌وهشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از 28 آذر ماه در کرمانشاه آغاز می‌شود. بدون شک برگزاری…

زیارت اربعین، لبیکی به «هَل مِن ناصر یَنصُرُنی»

زیارت اربعین، لبیکی به «هَل مِن ناصر یَنصُرُنی»

فرض بفرمایید تمام لشگر می آمدند و به خدمت امام حسین علیه السّلام در می آمدند و به رهبری امام، یزید از خلافت برکنار می شد، در این هنگام چه…

آیین‌نامه مسابقات قرآن یکپارچه می‌شود

آیین‌نامه مسابقات قرآن یکپارچه می‌شود

مسئول کمیته طرح و برنامه ستاد عالی مسابقات قرآن اظهار کرد: استانداردسازی و یکپارچه‌سازی آیین‌نامه مسابقات قرآن کشور در دستور کار ستاد عالی مسابقات قرار دارد.

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

آموزش مقام زنکران

اختصاصی تنغیم / مقام زنکران یکی از فروعات مقام حجاز محسوب میشود به طوریکه جنس

آموزش مقامات به صورت آوایی

اختصاصی تنغیم / آموزش نغمات قرآنی را می توانید با دانلود این فایل دریافت

15 قطعه در مقام حسینی

 اختصاصی تنغیم / در این بخش قصد داریم شما را با مقام بیات حسینی بیش از پیش آشنا

مقطع زیبای استاد عبدالفتاح طاروطی

اختصاصی تنغیم / در این بخش مقطع زیبای سوره شمس با صدای استاد عبدالفتاح طاروطی

5 مقطع زیبا با صدای استاد شحات محمد انور

      اختصاصی تنغیم / برای این پست از مطالب سایت ، مقاطعی زیبا با صدای استاد

5 قطعه زیبا از تلاوتهای استاد متولی عبدالعال

       اختصاصی تنغیم / در این بخض 5 قطعه زیبا از تلاوتهای استاد متولی

تواشیح فارسی در مدح امام رضا (ع)

اختصاصی تنغیم / در این بخش قطعه مدیحه ای در مدح و منقبت امام رضا (ع) تقدیم شما

تواشیح در مدح امام رضا (ع) + متن

اختصاصی تنغیم / ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن ولادت پرخیر و برکت حضرت ثامن

تواشیح حضرت زهرا س گروه طارق

اختصاصی تنغیم / در این بخش تواشیح فارسی - عربی زیبای گروه بین المللی طارق تبریز

ابتهالی از شیخ علی الحسینی

 اختصاصی تنغیم / ابتهالی که در ادامه متن تقدیم خواهد شد قطعه ایست با

ابتهال تصویری محمد عمران

 اختصاصی تنغیم / شیخ محمد عمران در نیمه ماه اکتبر سال 1944 (1323 هجری

ابتهال تصویری طه الفشنی

 اختصاصی تنغیم / استاد «طه موسي حسن» مشهور به «طه الفشني» از مبتهلان

برنامه فرهنگ تلاوت با کارشناسی استاد رحمانی

اختصاصی تنغیم /  برنامه فرهنگ تلاوت با توجه به توصیه های ویژه مقام معظم رهبری

تشریح آیین نامه جدید مسابقات اوقاف

اختصاصی تنغیم / به گزارش تنغیم ،  آیین‌نامه داوری و دستور‌العمل مسابقات قرآن

آیین نامه داوری مسابقات قرآنی کشور در سال 1394

همانطور که مستحضرید مرحله سراسری مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه ،
 • 0e5cf718-2908-409b-bd53-afb31d43e4b8.jpg
 • 1_Graphic7.jpg
 • 109.jpg
 • 110.jpg
 • 378673_710.jpg
 • 380330_964.jpg
 • 649122_918.jpg
 • 32257327_23700231daafd.jpg
 • 81321785-5966523.jpg
 • 3578979686765.jpg
 • 13910402000145_PhotoL.jpg
 • 13930817000215_PhotoL.jpg
 • 16266234892771075194.jpg
 • 13920619113208941132634.jpg
 • 139209301012074211775123.jpg
 • 8587770953917569893415908466.jpg
 • 85877089570814539651562507415.jpg
 • 85879658828110168931801716577.jpg
 • abko.jpg
 • DSC02165.JPG

تبلیغات