18 بهمن 1394 ساعت 17:05
مطالب تصادفی

مقاله : بررسی مشکلات آموزشی جلسات قرآنی

آموزش تلاوت قرآن
2015-09-05 11:15:02

در نوشتار قبلی به صورت خلاصه وار به مواردی که می تواند موجب ارتقاء دانش علمی و عملی جلسات قرآنی شود اشاره شد. در این نوشتار به یکی دیگر از راه های ارتقاء تعلیم مباحث آموزشی در جلسات قرآنی اشاره خواهد شد.

نظر مقام معظم رهبری در مورد تلاوت دانش

اخبار قرآنی
2015-05-25 14:08:01

قاری برگزیده مسابقات قرآن با بیان اینکه خودم را برای دیدار با رهبری آماده کرده بودم، گفت: پس از پایان تلاوت که به دست‌بوسی ایشان رفتم، فرمودند :  «آیات خیلی خوبی بود، صدای بسیار خوبی داشتید؛ صوت و لحن و وقف و ابتدا هم خوب بود.»

تجدید دیدار قرآنیان کشور

اخبار قرآنی
2014-05-16 06:35:45

اولین روز از دهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن ساعت 15 روز چهارشنبه 24 اردیبهشت 93 با تلاوت قرآن توسط استاد کریم منصوری آغاز شد.در ادامه مروری بر نشست سال گذشته در قالب کلیپ تصویری به سمع و نظر حضار رسید.

بیانیه هیأت داوران سی ویکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم

اخبار مسابقات
2014-06-02 15:43:53

 

 

 پس از اتمام موفقیت آمیز سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در جمهوری اسلامی ایران ، هیئت داوران این دوره از مسابقات بیانیه پایانی خود را منتشر کردند .

رقابت ۲۴۱ شکوفه‌ قرآنی از ۲۲ شهریور

اخبار مسابقات
2014-09-10 05:07:09

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف طی نشستی خبری اظهار کرد: در مرحله کشوری سی‌و‌ششمین دوره مسابقات قرآن شکوفه‌ها که از ۲۲ شهریور در استان البرز برگزار می‌شود، ۲۴۱ نوجوان با هم به رقابت می‌پردازند.به گزارش تنغیم به نقل از ایکنا ولی یاراحمدی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست خبری سی‌و‌ششمین دوره مسابقات قرآن شکوفه‌ها که پیش از ظهر امروز، 18 شهریورماه در مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف برگزار شد

تشریح دومین دوره مسابقات قرآن «تلاوت»

اخبار مسابقات
2014-08-16 09:19:00

معاون امور ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن ضمن تشریح دومین دوره مسابقات قرآن «تلاوت»، گفت: فراخوان این مسابقه اوایل شهریور اعلام می‌شود. یوسف افراش، معاون امور ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن الکریم در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) با بیان اینکه کار اطلاع‌رسانی و تبلیغات دومین دوره مسابقات قرآن تلاوت از امروز، 25 مردادماه در سراسر کشور آغاز شده است،..

سوره بقره حاج جاسم موسوی

مجموعه قاریان ایرانی
2014-04-18 06:18:56

تلاوتی از سوره مبارکه بقره که توسط حاج جام موسوی در ماه مبارک رمضان سال 92 در استودیوی شبکه استانی خوزستان اجرا شده است را تقدیم شما می کنیم . انشالله که مورد توجه شما عزیزان قرارگیرد .

 

تلاوت سوره بقره - حاج جاسم موسوی- 4 دقیقه

 

 

سوره احزاب بسیونی

مجموعه قاریان مصری
2015-03-22 14:45:26

 اختصاصی تنغیم / استاد بسیونی در سال 1330 ه.ش. در كشور مصر به دنیا آمد و با كمك پدر از كودكی به آموزش علوم قرآنی پرداخت . او در سن ده سالگی حافظ قرآن شد .سرانجام پس از آموزش ابتدایی وارد دانشگاه الازهر شده در دانشكده علوم دین به تحصیل پرداخت و پس از فارغ التحصیل شدن در همان جا به تدریس علوم دینی همت گماشت .

سوره آل عمران کامل یوسف

مجموعه قاریان مصری
2015-06-08 19:24:37

اختصاصی تنغیم /استاد کامل یوسف البهتیمی ( محمد زکی یوسف) در سال 1922 میلادی در روستای بهتیم القلیوبیه به دنیا آمد و در محضر اساتیدی چون محمد محمد الصیفی و شیخ محمد سلامه شاگردی کرد . وی در سال 1953 به رادیوی مصر پیوست.

لطایف قرآنی (11)

لطایف قرآنی
2014-05-25 17:28:09

  بشارت

1. با توجّه به اهمیتی که برای قرآن گفته می شود چرا خواندن قرآن یکی از واجبات نیست؟

واجبات عبادی در اسلام مانند نماز، روزه و … از کمترین اموری هستند که فرد مسلمان با انجام آن نخستین مراحل رشد و تعالی را طی می کند، امّا برای تقرّب بیشتر و کسب کمالات معنوی اموری را خداوند مستحب کرده است. قرائت قرآن همراه با تفکّر و تأمل از آن امور است. پس امکان دارد یک امر از جهت کمک به رشد معنوی بسیار مهم باشد ولی واجب نباشد و خداوند خواسته افراد با آزادی و میل و رغبت بیشتر آن اعمال را انجام دهند. در عین حال باید به دو نکته توجه داشت: اوّل آن که در نماز، که مهمترین واجب الهی است بخش زیادی از آن سوره حمد و یک سوره دیگر از قرآن است و به عبارتی بر هر مسلمان مکلّف واجب است در روز ده مرتبه، بخشی از قرآن را به قصد نماز بخواند، و نکته دوّم آن که خداوند مهربان و آگاه بر حالات انسانها است و توانایی ها و ظرفیت های او را در رابطه با احکام می داند و چه بسا از این جهت قرائت همه قرآن را واجب نکرده باشد.

2. ما که به زبان عربی آشنا نیستیم برای فهمیدن قرآن چه باید بکنیم؟

فهم قرآن اختصاصی به طبقه خاصّی ندارد وهمه می توانند قرآن بخوانند و به اندازه استعداد و ظرفیت های علمی از آن بهره مند شوند، طبعاً برای کسانی که آشنا به زبان عربی نیستند ترجمه های خوبی از قرآن به چاپ رسیده است که به فهم قرآن کمک فراوانی می کند، ضمن این که تفاسیری نیز به زبان فارسی منتشر شده است که می توان برای فهم عمیق تر به آن تفاسیر مراجعه کرد.

3. برای اینکه قرآن به قلب و روح انسان تأثیر بگذارد چه باید بکنیم؟

برای تأثیر پذیری از قرآن کریم، روایات فراوانی از ائمه معصومین (ع) رسیده از جمله این که: قرآن به صورت ترتیل (آهسته، شمرده، روشن و واضح) خوانده شود. فرد به هنگام خواندن قرآن متوجه باشد قرآن سخن خداست و خدا با او سخن می گوید، به معنای آیات توجه کند و به هنگامی که به آیات انذار و ترس از خدا می رسد بترسد و آثار ترس در او نمایات شود و هنگامی که آیات رحمت و اوصاف بهشت را می خواند امید به رحمت را در خود زنده کند. و یا اینکه قرآن با صوت حزین خوانده شود و…

از همه این امور مهم تر آن که فرد هرچه طهارت و پاکی نفس و دوری از گناهان را بیشتر رعایت کند زمینه ای فراهم کرده که هم قرآن را بهتر می فهمد و هم اثر بیشتری بر او می گذارد چنانکه در خود قرآن کریم آمده است: که این پیام قطعاً قرآنی است ارجمند، در کتابی نهفته، که جز پاک شدگان بر آن دست ندارند.

تصویری استاد مصطفی اسماعیل و عبدالباسط روی جلد مجله

گالری
2015-08-12 08:39:13

تصویری استاد مصطفی اسماعیل و عبدالباسط روی جلد مجله

چرا باید قرآن بخوانیم؟

آموزش تلاوت قرآن
2015-01-13 19:21:12

استاد موسوی‌بلده در جلسه اول درس آموزش تجوید قرآن به ضرورت و چرایی تلاوت قرآن کریم پرداخت.خبرگزاری ایکنا متن و فایل تصویری آموزش تجوید قرآن کریم به روش ساده با تدریس سیدمحسن موسوی‌بلده، پیشکسوت و استاد علم قرائت را در اختیار مخاطبان خود قرار داده است. به مدت 12 هفته هر سه‌شنبه، علاقه‌مندان می‌توانند شاهد قرارگیری یکی از جلسات آموزشی بر روی سایت ایکنا باشند.

سعید پرویزی برترین شد

اخبار قرآنی
2015-01-31 04:11:55

سعید پرویزی و محمد‌جواد جاوری به مقام نخست رشته‌های تلاوت تحقیق و ترتیل مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) دست یافتند.به گزارش تنغیم به نقل از خبرگزاری فارس نتایج مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) در رشته‌های تلاوت ترتیل، تحقیق و حفظ 10 جزء اعلام و طی آن محمد‌جواد جاوری و سعید پرویزی به مقام نخست این رسته‌ها دست پیدا کردند.

نتایج این مسابقات به شرح ذیل است؛

رشته تلاوت تحقیق

جواد پرویزی

مجید زینعلی

مهدی ساعد و محمد‌حسن موحدی به صورت مشترک

رشته تلاوت ترتیل

محمد‌جواد جاوری

ابوالفضل خلیلی

علی‌اکبر کاظمی

رشته حفظ 10 جزء

محمد لائینی

ابوالفضل خلیلی

علی‌اکبر کاظمی

حاشیه‌های شب سوم مسابقات بین المللی قرآن کریم

اخبار مسابقات
2014-05-29 17:59:48

 شب سوم مسابقات همراه با حاشیه‌های بود که از آن جمله می‌توان به اجرای بی‌نقص بهزاد هژبری، نماینده ایران در رشته حفظ و سرگردانی نمازگزاران برای فریضه مغرب و عشاء اشاره کرد.به گزارش تنغیم به نقل از ایکنا ،در روز سوم مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، 13 نفر در رشته حفظ و 9 نفر در رشته قرائت قرآن کریم به رقابت پرداختند که بدون شک بهترین اجرا در رشته حفظ از آن بهزاد هژبری، نماینده جوان ایران در این مسابقات بود.

هجدهمین دوره مسابقات دانشگاه پیام نور

اخبار مسابقات
2014-05-15 16:27:42

  هجدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاهیان پیام نور امروز، 25 اردیبهشت با معرفی نفرات برتر در ارومیه به کار خود پایان داد.به گزارش تنغیم به نقل ایکنا ، هجدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت پس از سه روز رقابت قرآنی دانشگاهیان پیام نور لحظاتی پیش با معرفی و تجلیل از نفرات برتردر رشته های مختلف در ارومیه به کار خود پایان داد.

تلاوت حاج وحید وکیلی در حج تمتع ۹۳

مجموعه قاریان ایرانی
2014-10-03 16:14:16

با عرض سلام خدمت کاربران محترم سایت تنغیم

در مطلب امروز در خدمت شما هستیم با تلاوت حاج وحید وکیلی که در مراسم محفل نورانی قرآن در بین زایرین خانه خدا تلاوت شده است. این فیلم از شبکه قرآن پخش شده بود. 

داوران مسابقات وارد پیش‌بینی‌ها نشوند

اخبار مسابقات
2014-06-01 09:58:51

 

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا‌ شهیدی‌پور یکی از داوران مسابقات بین‌المللی قرآن با اشاره به اینکه این مسابقات در سطح بین‌المللی جایگاه شایسته‌ای برای خود ایجاد کرده است گفت: قاعدتاً داوران مسابقات نباید وارد پیش‌بینی‌ها شوند؛ چرا که در قضاوتشان تأثیرگذار است.

نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از ابتدای ماه مبارک رمضان

اخبار قرآنی
2015-05-25 14:15:15

 دبیر اجرایی بیست‌ و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به برپایی این نمایشگاه از آغاز ماه مبارک رمضان ، گفت: امسال نمایشگاه قرآن به مدت یک ماه برگزار می‌شود.

سوره زخرف منشاوی

مجموعه قاریان مصری
2015-03-22 14:24:07

اختصاصی تنغیم / زماني كه زندگي قاريان مشهور جهان را مرور مي كنيم ، نامي آشنا ديدگان را به خويشتن خيره مي سازد . نامي كه رسالت قاريان قرآن را در خاطره ها جاودانه مي سازد . شهيد القراء نامي است كه بي شك هر عاشق قرآني را بر آن گذر افتاده است . نامي كه عاشقان قرآن بارها و بارها برآن درنگ كرده و از خويشتن پرسيده اند كه : محمد صديق از چه رو بدين نام ملقّب گرديده است ؟ مردي كه تلاوتهاي زيبايش پس از گذر سال ها ، هنوز زينت بخش محافل و مجالس است .

زندگینامه شيخ مصطفى اسماعيل (ملك القرّاء)

زندگینامه قاریان
2015-09-03 05:55:51

اختصاصی تنغیم / «شايد وى تنها قارى قرآنى باشد كه نود درصد از قاريان پس از وى از او تقليد كرده‌اند. دليل اين امر آن است كه سبك و شيوۀ تلاوت وى آسان و ميانه ٢بوده است.

استانها

آمار بازدیدکنندگان
Today1197
Total350872

اعلام جوایز جشنواره مدرسه عشق

 چهارمین جشنواره سراسری مدرسه عشق بسیججوایز چهارمین جشنواره ملی و سراسری تولیدات فرهنگی هنری مدرسه عشق تعیین شد .

به گزارش تنغیم به نقل از «نسیم» ، احمد مداحی دبیر اجرایی این جشنواره با تاکید بر هدایت فرهنگ و افکار عمومی با حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی، اهداف جشنواره مدرسه عشق را برشمرد.
این مسئول اجرایی در سازمان بسیج در گفت‌وگوی خود، ضمن تشریح محورها و موضوعات جشنواره، به شیوه دریافت آثار، میزان استقبال و جوایز برگزیدگان اشاره کرد.
محورهای متنوع‌ترین جشنواره کشور
احمد مداحی، دبیر اجرایی جشنواره مدرسه عشق با تشریح 6 بخش مختلف این جشنواره گفت: امسال در بخش «هنرهای تصویری و نمایشی» که شامل فیلم مستند، فیلم داستانی، فیلمنامه نویسی، تئاتر، فیلم کوتاه موبایلی و طرح فیلم، «بخش هنرهای تجسمی» شامل خط، نقاشی و خط نقاشی، پوستر و تراکت، عکس، طراحی گرافیک، کاریکاتور، تندیس و اینفوگرافی، «بخش نشر» شامل نشریات، کتاب، رسانه های دیجتیال، ایده پردازی روش های ترویج کتابخوانی، «بخش موسیقی و سرود» شامل سرود، آواها و موسیقی انقلابی، تواشیح، ابتهال و همخوانی، فتوکلیپ و نماهنگ، تیزر و مداحی، «بخش پویانمایی و بازی های رایانه ای» شامل نرم افزارهای چند رسانه ای، بازی های رایانه ای، پونمایی و ایده و فیلمنامه پویانمایی، «بخش نوآوری و ابتکارات» شامل طراحی های سن و دکور مراسم و فضاسازی ابتکاری، تابلوهای اعلانات، مراسم های مناسبتی با ایده های نو، ایده های نو برگزار می شود.
وی در ادامه ضمن تشریح شیوه های شرکت در جشنواره گفت: علاقه مندان می توانند به 3 روش در این جشنواره شرکت کنند که بهترین روش آن ارسال آثار به سایت مرکزی جشنواره به آدرس www.madreseheshgh.ir است؛ چرا که از این طریق، بسیجیان می توانند در تمام مراحل جشنواره اثر خود را ردیابی کنند.
مداحی افزود: شرکت‌کنندگان می توانند آثار خود را به پایگاه های های مقاومت خود و همچنین به آدرس پستی جشنواره به شماره 1583988133 ارسال کنند.
دبیر اجرایی جشنواره ادامه داد: در صورت نیاز جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر در مورد جشنواره با اداره هنرهای تجسمی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین، با شماره تلفن ۸۷۵۵۱۳۱۲-0۲۱، دورنگار: ۸۸۳۲۲۹۲۷ و شماره تماس نماینده دبیرخانه مرکزی جشنواره مدرسه عشق (09105941040 اداره تجسمی) ارتباط برقرار نمایند.
100 سکه طلا در انتظار برگزیدگان
مداحی با توجه به استقبال 34 هزار اثر در سال گذشته، خاطرنشان کرد: جشنواره «مدرسه عشق» از سال 1391 به صورت سالانه برگزار شده است و در تمامی دوره ها استقبال بسیجیان گرامی چشمگیر بوده است. از طرفی تنوع بالای جشنواره به غنای آن افزوده است.
وی با اشاره به اهدای 100 سکه طلا در روز اختتامیه گفت: برای آثار برگزیده در بخش های مختلف سکه بهار آزادی و به ترتیب برای نفرات دوم و سوم، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی در نظر گرفته ایم؛ البته جایزه ویژه سفر عتبات عالیات نیز برای برگزیده بخش نورآوری و ابتکارات در نظر گرفته شده است.
دبیر اجرایی جشنواره مدرسه عشق افزود: مهلت ارسال آثار تا اوخر آبان است. و پس از داوری، اختتامیه جشنواره در نیمه دوم دی ماه برگزار می شود.
استفاده از هنر برای شناساندن انقلاب
احمد مداحی، دبیر اجرایی جشنواره «مدرسه عشق» گفت: این جشنواره عنوانش را از پیام امام به دانشجویان گرفته و با هدف حمایت ازآثار میلیونی بچه های بسیجی راه افتاده است. بسیجیان در پایگاه های مختلف دارای استعدادهای هنری و فرهنگی هستند که این جشنواره برای معرفی و حمایت از آنها کلید شکل گرفته است.
وی با اشاره به «هدایت فرهنگ و افکار عمومی با حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی و فضاسازی تبلیغی به‌عنوان یکی از مأموریت‌های اساسی سازمان بسیج مستضعفین» ادامه داد: بر این اساس سازمان بسیج توجه و اهتمام ویژه‌ای به ساماندهی، کیفی سازی و هدفمند کردن تولیدات و محصولات فرهنگی معمول داشته و با تدوین سیاست‌ها و ضوابط در جهت هدایت فعالیت‌های فرهنگی هنری به‌سوی تولیدات فاخر، متنوع و جذاب چه ازلحاظ هنری و چه ازلحاظ محتوایی اقدام نموده است.
مداحی افزود: بسیجیان باید از ابزار و زبان هنر و فرهنگ به شناساندن ارزش ها و حقایق انقلاب اسلامی به ملت و دنیا بپردازد.
وی در پایان تاکید کرد: این جشنواره برای تقویت، شناسایی و هویت بخشی به آثار فرهنگی و هنری ۴۰ هزار پایگاه مقاومت بسیج در سراسر کشور برگزار می شود.

تلاوت های مرحله نهایی رشته قرائت مسابقات سراسری 94

تلاوت های مرحله نهایی رشته قرائت مسابقات سراسری 94

 با عرض سلام . در این بخش تلاوت های مرحله نهایی رشته قرائت را تقدیم خواهیم کرد . جا دارد از زحمات دوستان عزیزمان آقای مجید شعیبی به خاطر گردآوری…

تلاوت های مرحله مقدماتی رشته قرائت مسابقات سراسری 1394

تلاوت های مرحله مقدماتی رشته قرائت مسابقات سراسری 1394

اختصاصی تنغیم / در این بخش تلاوت های مرحله مقدماتی رشته قرائت را تقدیم خواهیم کرد . جا دارد از زحمات دوستان عزیزمان آقای مجید شعیبی به خاطر گردآوری این…

تلاوت های مرحله نیمه نهایی رشته قرائت مسابقات سراسری 94

تلاوت های مرحله نیمه نهایی رشته قرائت مسابقات سراسری 94

اختصاصی تنغیم / در این بخش تلاوت های مرحله نیمه نهایی رشته قرائت را تقدیم خواهیم کرد . جا دارد از زحمات دوستان عزیزمان آقای مجید شعیبی به خاطر گردآوری…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

آموزش مقام زنکران

اختصاصی تنغیم / مقام زنکران یکی از فروعات مقام حجاز محسوب میشود به طوریکه جنس

آموزش مقامات به صورت آوایی

اختصاصی تنغیم / آموزش نغمات قرآنی را می توانید با دانلود این فایل دریافت

15 قطعه در مقام حسینی

 اختصاصی تنغیم / در این بخش قصد داریم شما را با مقام بیات حسینی بیش از پیش آشنا

مقطع زیبای استاد عبدالفتاح طاروطی

اختصاصی تنغیم / در این بخش مقطع زیبای سوره شمس با صدای استاد عبدالفتاح طاروطی

5 مقطع زیبا با صدای استاد شحات محمد انور

      اختصاصی تنغیم / برای این پست از مطالب سایت ، مقاطعی زیبا با صدای استاد

5 قطعه زیبا از تلاوتهای استاد متولی عبدالعال

       اختصاصی تنغیم / در این بخض 5 قطعه زیبا از تلاوتهای استاد متولی

تواشیح فارسی در مدح امام رضا (ع)

اختصاصی تنغیم / در این بخش قطعه مدیحه ای در مدح و منقبت امام رضا (ع) تقدیم شما

تواشیح در مدح امام رضا (ع) + متن

اختصاصی تنغیم / ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن ولادت پرخیر و برکت حضرت ثامن

تواشیح حضرت زهرا س گروه طارق

اختصاصی تنغیم / در این بخش تواشیح فارسی - عربی زیبای گروه بین المللی طارق تبریز

تأثیرات ابتهال و قرائت بر یکدیگر

 سیدکریم موسوی ، یکی از مبتهلان برجسته کشورمان ضمن بیان تأثیرات

ابتهالی از شیخ علی الحسینی

 اختصاصی تنغیم / ابتهالی که در ادامه متن تقدیم خواهد شد قطعه ایست با

ابتهال تصویری محمد عمران

 اختصاصی تنغیم / شیخ محمد عمران در نیمه ماه اکتبر سال 1944 (1323 هجری

برنامه فرهنگ تلاوت با کارشناسی استاد رحمانی

اختصاصی تنغیم /  برنامه فرهنگ تلاوت با توجه به توصیه های ویژه مقام معظم رهبری

تشریح آیین نامه جدید مسابقات اوقاف

اختصاصی تنغیم / به گزارش تنغیم ،  آیین‌نامه داوری و دستور‌العمل مسابقات قرآن

آیین نامه داوری مسابقات قرآنی کشور در سال 1394

همانطور که مستحضرید مرحله سراسری مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه ،
 • 0e5cf718-2908-409b-bd53-afb31d43e4b8.jpg
 • 1_Graphic7.jpg
 • 109.jpg
 • 110.jpg
 • 378673_710.jpg
 • 380330_964.jpg
 • 649122_918.jpg
 • 32257327_23700231daafd.jpg
 • 81321785-5966523.jpg
 • 3578979686765.jpg
 • 13910402000145_PhotoL.jpg
 • 13930817000215_PhotoL.jpg
 • 16266234892771075194.jpg
 • 13920619113208941132634.jpg
 • 139209301012074211775123.jpg
 • 8587770953917569893415908466.jpg
 • 85877089570814539651562507415.jpg
 • 85879658828110168931801716577.jpg
 • abko.jpg
 • DSC02165.JPG

تبلیغات